Blog

Podrażniona i wysuszona skóra może mieć różnorakie podłoże. Wyraźnie łuszczące się  plamy mogą pojawiać się na twarzy, nogach czy rękach – niekiedy oprócz nieestetycznego wyglądu dodatkowo łuszczą się i swędzą. Przyczyną ich powstawania mogą być niekorzystne warunki atmosferyczne, alergeny, ale też choroby takie jak łuszczyca, grzybica czy atopowe zapalenie skóry.

czytaj dalej
Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest chorobą zapalną skóry, która dotyka co piąte dziecko w Polsce. W jej przebiegu najbardziej typowym objawem jest uprzykrzające życie swędzenie. Ulżyć maluchowi w cierpieniu można jedynie poprzez specjalną pielęgnację skóry i zastosowanie środków ochrony. Jakie preparaty do pielęgnacji skóry wybrać? Podpowiadamy!
czytaj dalej

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to silna reakcja alergiczna skóry występująca na skutek kontaktu skóry z alergenem, z kolei łuszczyca jest jedną z najczęściej występujących chorób dermatologicznych. Czym łuszczyca różni się od atopowego zapalenia skóry? Jakie objawy daje AZS, a jakie łuszczyca? Co jest bezpośrednią przyczyną ich występowania? Odpowiadamy!

czytaj dalej