Blog

Skóra zdrowej osoby stanowi barierę nie do pokonania dla zarazków, bakterii, alergenów i szkodliwych substancji. Ale u chorego na atopowe zapalenie skóry (AZS) jest inaczej. W wyniku kontaktu z alergenami na skórze osoby cierpiącej na AZS pojawia się stan zapalny, któremu towarzyszy ból, swędzenie i pieczenie. Objawy te są trudne do zniesienia, dlatego trzeba je leczyć. Sprawdź, jak powinno przebiegać leczenie przy AZS.

czytaj dalej

Choroby skóry często dają o sobie znać już w pierwszych latach życia dziecka. Jedną z nich jest atopowe zapalenie skóry (AZS), której objawy można zauważyć już u niemowląt. Skóra Twojej pociechy jest mocno przesuszona i uwrażliwiona? To może być alergiczna choroba skóry. Sprawdź, jakie objawy daje atopowe zapalenie skóry u dziecka i w jaki sposób można skutecznie je łagodzić.

czytaj dalej

Wysypka zwykle pojawia się w najmniej spodziewanym momencie. Może zająć twarz, dekolt, ręce, a nawet plecy, a zmiany na skórze mogą mieć różny stopień nasilenia. Przyczyn wysypki na skórze może być wiele, począwszy od infekcji wirusowych i bakteryjnych, na chorobach układu immunologicznego skończywszy. Poznaj 5 chorób, w których przebiegu pojawia się wysypka i dowiedz się, jakie objawy często jej towarzyszą.

czytaj dalej

Swędząca i szorstka w dotyku skóra dłoni może być skutkiem niewłaściwej pielęgnacji, ale też objawem choroby, a dokładniej egzemy. Mówiąc w skrócie – egzema jest stanem zapalnym skóry. Objawy egzemy są bardzo uciążliwe, powodują wiele przykrych dolegliwości i wpływają na zdrowie psychiczne i samopoczucie chorego. Dowiedz się, jakie są objawy egzemy i czym skutecznie ją leczyć.

czytaj dalej