Blog

Choć choroby skóry towarzyszą nam od lat, to nie mając z nimi bliskiej styczności, często nic o nich nie wiemy. Widząc nieestetyczne zmiany skórne u obcej osoby, podchodzimy do niej z dystansem w obawie przed zarażeniem. Ale czy aby na pewno każdą chorobą skórną można się zarazić? Jak to wygląda w przypadku grzybicy i łuszczycy? Odpowiadamy!

czytaj dalej

Grzybica skóry jest chorobą zakaźną wywoływaną przez grzyby chorobotwórcze. W zależności od grzyba, jaki wywoła infekcję, wyróżnia się różne rodzaje choroby. Jak nietrudno się domyślić, każdy typ ma nieco inne objawy. Dobra informacja jest taka, że grzybicę da się wyleczyć, trzeba tylko wiedzieć, z jaką jej odmianą mamy do czynienia. Sprawdź, jakie są rodzaje grzybicy skóry.

czytaj dalej

Grzybica ma to do siebie, że bardzo łatwo jest się nią zarazić, a znacznie trudniej jest ją wyleczyć. Leczenie zakażenia o podłożu grzybiczym wymaga dużej konsekwencji i determinacji w stosowaniu się do zaleceń. Podstawą jest regularne stosowanie środków zaleconych przez dermatologa.  Sprawdź, jak zniwelować uporczywe objawy grzybicy przy pomocy produktów, które każdy z nas ma w swojej kuchni.

czytaj dalej

Grzybica stóp jest infekcją dość trudną do wyleczenia. Chorzy przez długi czas, pomimo usilnych starań w zakresie leczenia, zmagają się z uporczywymi objawami w obrębie skóry stóp. Ból, swędzenie i pieczenie nierzadko utrudnia im normalne chodzenie. Podpowiadamy, jakie cechy powinno mieć obuwie dla chorego na grzybicę oraz jak uniknąć zakażenia podczas zakupu butów.

czytaj dalej