Blog

Łuszczyca to przewlekła, układowa choroba autoimmunologiczna, która objawia się na skórze w postaci łuszczących się plam. Choć znane są czynniki wywołujące chorobę, do dziś nie znaleziono na nią skutecznego lekarstwa. Dlatego chorzy często muszą radzić sobie, sięgając po naturalne sposoby na łuszczycę. Jak walczyć z łuszczycą, aby złagodzić jej objawy? Podpowiadamy!

czytaj dalej

Łuszczyca paznokci zazwyczaj towarzyszy innej odmianie łuszczycy, ale czasem też występuje samodzielnie. Choroba ta może mieć różnoraki charakter, z czego największe problemy dla pacjentów sprawia naparstkowanie, które niestety występuje dość często. Jakie leki na łuszczycę paznokci warto brać, aby zmniejszyć objawy choroby? Podpowiadamy!

czytaj dalej

Trądzik młodzieńczy, inaczej trądzik pospolity, występuje u młodych ludzi. Jest to choroba skóry o podłożu hormonalnym. Zmiany zwykle ustępują samoistnie po 3-5 latach, ale u niektórych mogą utrzymywać się nawet 10 lat. Cięższa postać trądziku może pozostawić na twarzy blizny i przebarwienia. Zapobiec im można, stosując odpowiednie formy leczenia. Poznaj skuteczne sposoby na trądzik młodzieńczy!

czytaj dalej