Blog

Łuszczyca to przewlekła, układowa choroba autoimmunologiczna, która objawia się na skórze w postaci łuszczących się plam. Choć znane są czynniki wywołujące chorobę, do dziś nie znaleziono na nią skutecznego lekarstwa. Dlatego chorzy często muszą radzić sobie, sięgając po naturalne sposoby na łuszczycę. Jak walczyć z łuszczycą, aby złagodzić jej objawy? Podpowiadamy!

czytaj dalej

Łuszczyca paznokci zazwyczaj towarzyszy innej odmianie łuszczycy, ale czasem też występuje samodzielnie. Choroba ta może mieć różnoraki charakter, z czego największe problemy dla pacjentów sprawia naparstkowanie, które niestety występuje dość często. Jakie leki na łuszczycę paznokci warto brać, aby zmniejszyć objawy choroby? Podpowiadamy!

czytaj dalej

Problem wypadania włosów dotyka coraz większą liczbę kobiet i mężczyzn bez względu na wiek. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być mniej lub bardziej poważne i dotyczyć pielęgnacji włosów czy zmian hormonalnych. Aby móc podjąć skuteczne leczenie, w pierwszej kolejności trzeba znaleźć źródło problemu. Sprawdź, z jakiego powodu najczęściej wypadają włosy.

czytaj dalej