Blog

W dzisiejszych czasach choroby skóry są coraz powszechniejsze. Takie schorzenia jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, łupież czy trądzik dotykają nas samych lub części osób z naszego otoczenia, dlatego ten temat nie jest nam obcy. Skóra z objawami schorzeń dermatologicznych wymaga...
czytaj dalej

Każdy alergik doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak uporczywe potrafią być czerwone plamy na skórze. A powodować je mogą nie tylko alergie, ale również wszelkiego rodzaju uczulenia. Podpowiadamy, jak radzić sobie z objawami alergii skórnej i ukoić uczuloną skórę, a tym samym uniknąć wizyty u lekarza.

czytaj dalej

Grzybica skóry to jedna z najczęstszych chorób skóry. Nie jest to nic zaskakującego, biorąc pod uwagę, że grzybica jest zaraźliwa, przy czym do zarażenia dochodzi bardzo łatwo, a wyleczona ma tendencję do nawracania. Dodatkowo objawy grzybicy skóry są często mylone z symptomami innych chorób, a nietrafiona diagnoza skutkuje niewłaściwym leczeniem i doprowadza do zaostrzenia choroby. Sprawdź, po czym rozpoznać grzybicę.

czytaj dalej

Wysypka na dłoniach może być objawem zarówno alergii, jak i wielu różnych schorzeń. Zmiany chorobowe mogą mieć postać czerwonych plam, bąbli, pęcherzy, grudek czy krostek. Wszystko okraszone jest dolegliwościami bólowymi. Nie ma się więc czemu dziwić, że przewlekła wysypka na dłoniach jest trudna do zniesienia. Sprawdź, jakie naturalne metody leczenia wysypki przyniosą Ci ulgę w bólu.

czytaj dalej