Blog

Każdy alergik doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak uporczywe potrafią być czerwone plamy na skórze. A powodować je mogą nie tylko alergie, ale również wszelkiego rodzaju uczulenia. Podpowiadamy, jak radzić sobie z objawami alergii skórnej i ukoić uczuloną skórę, a tym samym uniknąć wizyty u lekarza.

czytaj dalej

Grzybica skóry to jedna z najczęstszych chorób skóry. Nie jest to nic zaskakującego, biorąc pod uwagę, że grzybica jest zaraźliwa, przy czym do zarażenia dochodzi bardzo łatwo, a wyleczona ma tendencję do nawracania. Dodatkowo objawy grzybicy skóry są często mylone z symptomami innych chorób, a nietrafiona diagnoza skutkuje niewłaściwym leczeniem i doprowadza do zaostrzenia choroby. Sprawdź, po czym rozpoznać grzybicę.

czytaj dalej

Wysypka na dłoniach może być objawem zarówno alergii, jak i wielu różnych schorzeń. Zmiany chorobowe mogą mieć postać czerwonych plam, bąbli, pęcherzy, grudek czy krostek. Wszystko okraszone jest dolegliwościami bólowymi. Nie ma się więc czemu dziwić, że przewlekła wysypka na dłoniach jest trudna do zniesienia. Sprawdź, jakie naturalne metody leczenia wysypki przyniosą Ci ulgę w bólu.

czytaj dalej

Skóra zdrowej osoby stanowi barierę nie do pokonania dla zarazków, bakterii, alergenów i szkodliwych substancji. Ale u chorego na atopowe zapalenie skóry (AZS) jest inaczej. W wyniku kontaktu z alergenami na skórze osoby cierpiącej na AZS pojawia się stan zapalny, któremu towarzyszy ból, swędzenie i pieczenie. Objawy te są trudne do zniesienia, dlatego trzeba je leczyć. Sprawdź, jak powinno przebiegać leczenie przy AZS.

czytaj dalej